Lesní studánka

Lesní studánku nalezneme na okraji mýtinky, v blízkosti Nového Jimramova, na červené turistické trase, která vede z Jimramova do osady Na Louži. Je položená na levé straně cesty s krásným výhledem do údolí.

Oblast:
Zubří země
Kraj:
Kraj Vysočina
Obec:
Jimramov
Katastrální území:
Jimramov
Číslo parcely:
702/1
Vlastník parcely:
Milan Klimeš
Využití:
využívaná
Současný stav:
opravená
GPS:
49°38'17.500"N, 16°11'50.600"E
Opravená studánka

Popis:

Studánka je hojně navštěvovaná turisty, v její blízkosti se totiž tyčí známá přírodní památka Prosička.

Patronem studánky je základní škola v Jimramově. Její žáci se o ni starají a provádějí zde pravidelná měření, poslední proběhlo 10. 6. 2014. Při tomto měření byla naměřena teplota vody 6,5 °C, pH 5 a vydatnost studánky byla určena na 0,150 l/s.

Značené turistické trasy:

Studánka leží na červené turistické trase (Nový Jimramov - osada Na Louži), v blízkosti modrá turistická trasa (Prosička)

Zajímavosti v okolí:

Blízká přírodní památka Prosička je skalnatý hřbet, tvořený dvěma skalisky o celkové délce 55 m a výšce až 17 m, s rozsáhlým kamenným mořem a suťovými svahy pod skalisky. Ke skalnímu útvaru se dostaneme po nedaleké modré turistické značce. Další zajímavostí v okolí je blízky kopec Štarkov se zříceninou hradu ze 14. stolení. (Tato oblast je také přírodní památka.) Za zmínku jistě stojí také městys Jimramov, který je vyhlášen městskou památkovou zónou a pro svoje atraktivní exteriéry je hojně využíván filmaři. Jedná se také o rodiště Jana Karafiáta, autora dětských knížek.

Patron: ZŠ Jimramov

Připojené soubory

Lesní studánka

Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies. Více informací